چرا باید زبان انگیسی یاد بگیریم

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم

[wpseo_breadcrumb]

 

 

 

مقدمه

 

سلام. امروز می خواهیم در مورد اثراتی که یادگیری زبان انگلیسی می تواند در زندگی افراد داشته باشد با هم صحبت کنیم و به این سوال بپردازیم که چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم.
من نیما احمدگورابی هستم و اینجا آکادمی زبان سلکت هست، با من همراه باشید.

 

دلایل عمومی برای یادگیری زبان انگلیسی

 

افراد به دلایل مختلفی به یادگیری زبان انگلیسی می پردازند، بعضی ها زبان انگلیسی یاد می گیرند تا بتوانند در دروس زبان مدرسه موفق باشند یا در کنکور بهتر عمل کنند.
بعضی افراد که می خواهند از کشور خارج شوند به تافل یا آیلتس احتیاج دارند و باید آموزش زبان ببینند. بعضی افراد هم برای تجارت و سفر های خود به آموزش زبان انگلیسی نیاز دارند.

 

من به این نوع از یادگیری زبان میگم یادگیری انگلیسی برای انگلیسی. اما می توان انگلیسی رو به دلایل دیگه ای هم یاد گرفت (چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم).

 

کاربرد های پنهان زبان انگلیسی (چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم)

 

به من بگید که آموزش زبان انگلیسی با یادگیری آشپزی چه ارتباطی می تواند داشته باشد. ظاهرا این موارد ارتباط خاصی با یکدیگر ندارند.
اما اگه شما می خواین آشپزی بین المللی رو یاد بگیرید و یاد بگیرید که امروز در دنیا چطور آشپزی می کنند باید زبان انگلیسی رو فراگرفته باشید. تا بتوانید از آموزش های بسیار زیادی که در سطح اینترنت در این زمینه وجود دارد استفاده کنید.

 

بنابراین یادگیری زبان انگلیسی شرط لازم برای این کار است. یعنی شما باید بتونید زبان رو بفهمید که بتونید از آن آموزش ها استفاده کنید. چرا که بسیاری از ویدیو های آموزش در سطح اینترنت به انگلیسی هستند.

 

متوجه شدید چه اتقاقی افتاد! دیگه اصلا مسئله خود یادگیری زبان نیست که زبان انگلیسی بلد باشیم که بگیم زبان بلدیم. بلکه می توانیم از زبان استفاده کنیم که رشته ها و  چیزهای جدیدی یاد بگیریم که ظاهر شاید هیچ ارتباطی هم با انگلیسی نداشته باشند.

 

اگر زبان بلد باشیم می توانیم
 • برنامه نویسی کامپیوتر یاد بگریم
 • خیاطی یاد بگیریم
 • آشپزی یاد بگیریم
 • و …

تنها پیش شرط این است که بتوانیم آن آموزش ها را بفهمیم و از آنها استفاده کنیم(چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم).

 

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم
آکادمی زبان سلکت

 

اثرات زبان انگلیسی در زندگی من

شاید براتون جالب باشه که من (نیما احمدگورابی) کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دارم و در رشته خودم هم تا حد زیادی موفق هستم. دو مقاله ISI در امریکا و یک مقاله ISI در داخل کشور به چاپ رساندم.

اما در کنار آن، در زمینه های مختلف دیگه ای هم فعالیت داشتم که برای کسایی که از دور با من آشنا هستند شاید تعجب برانگیز باشد. برای مثال در این سال ها موارد زیر رو به جز رشته اصلی دانشگاهی خود توانستم یاد بگیرم :

 • برنامه نویسی PHP
 • زبان نشانه گذاری HTML
 •  CSS
 • طراحی سایت
 • وردپرس
 • سئو
 • طراحی نرم افزار حسابداری با زبان VBA
 • بازی سازی دو بعدی با unity
 • انیمیشن سازی دو بعدی
 • و …

این موارد حجم زیادی از کار هست که بطور طبیعی افراد نمی توانند انجام بدهند. اما چیزی که بقیه نمی بینند این است که من زبان بلد هستم و با استفاده از زبان می توانم از آموزش های رایگانی که در سطح اینترنت هست استفاده کنم. شاید نگاه دوباره به چند خط بالا به این سوال شما پاسخ دهد که چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم

یادآوری مهم

حواستون باشه ایران بخاطر تحریم ها از قانون کپی رایت کشور های غربی تبعیت نمی کنه و ما در ایران امکان دسترسی به آموزش های چند هزار دلاری خارجی رو داریم. فقط باید زبان انگلیسی بلد باشیم تا بتونیم از آنها استفاده کنیم.

تا ارائه درس های بیشتر خدانگهدار.

برای مطالعه مطالب بیشتر برای آموزش زبان انگلیسی می تونید به صفحه وبلاگ آکادمی زبان سلکت مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر می تونید اینستاگرام آکادمی زبان سلکت رو به آدرس english.selectt دنبال کنید.
https://youtu.be/GGxPD7qwjr8

2 دیدگاه دربارهٔ «چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا